lodní příslušenství - obchodní podmínky, záruka a reklamace

Obchodní podmínky


Informace k EET : Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


    Lodní příslušenství a doplňky pro lodě je možné odebrat osobně nebo je zasíláno na adresu uvedenou zákazníkem v objednávkovém formuláři e-shopu.

    Skladové lodní příslušenství a doplňky (záchranné prostředky, kotvy, fendry, lodní háky, vlaječky, stožáry, světla a jiné podobné běžné lodní vybavení) jsou expedovány nejpozději následující pracovní den po přijetí objednávky obchodním balíkem (dodání do 24 hodin).

   Dodací lhůty ostatních druhů lodního příslušenství jsou zpravidla 7 - 14 dní v závislosti na datu objednávky a uzávěrky. Uzávěrka objednávek probíhá vždy v neděli večer (v sezóně 1 x týdně, mimo sezónu 1 x za 14 dní). Dodání potom proběhne koncem týdne následujícího po neděli uzávěrky objednávek. V případě některých druhů příslušenství (př perseniky), které jsou zhotovovány na míru, bude termín dodání sdělen v potvrzení objednávky.

    Cena dopravy těžších a rozměrnějších předmětů (příslušenství a doplňky pro lodě jako jsou velké kotvy, úložné boxy / lavičky, ...) je dána rozměrem a váhou zboží. Cena dopravy (pro vyloučení případných překvapení a neshod) bude sdělena a předpokládá se její potvrzení ze strany zákazníka.

    V případě objednávky nestandardních / neuniverzálních lodních doplňků (př. výbava pro jeden druh / typ člunu) může být požadována záloha ze které bude odečten stornopolatek, jehož výše bude uvedena v potvrzení objednávky.

Ceny

   Ceny jsou kalkulovány na základě kursu € >>> Kč ČS AS. Vzhledem k častým změnám kurzu € >>> Kč dochází ke změnám prodejních cen. Tato změna (dojde-li k ní) Vám bude upřesněna a potvrzena v potvrzení objednávky.

Odebrali zboží a nezaplatili za ně - neplatiči faktur

   Zde uvádíme osoby, které nám jaksi opomněli zaplatit za odebrané zboží nebo poukazy na vodní lyžování a wakeboarding. dlužníci - neplatiči

Záruka

    Na veškeré příslušenství a doplňky pro lodě poskytujeme záruku v délce 24 měsíců. V případě prodeje použitého materiálu je tato záruka omezena. Nezapomeňte, že záruční doba a životnost výrobku jsou dva rozdílné pojmy. Životnost výrobku (hlavně vázání) je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být stejná jako záruční doba. To znamená, že při intenzivním či nevhodném používání může být životnost výrobku kratší než záruční doba. Při změně, úpravách, chybné montáži a pod. záruka propadá.

Záruka se nevztahuje nebo je omezena především na závady příslušenství :
- opotřebení
- mechanická poškození
- poškození způsobená vlivem chemických látek (benzín, rozpouštědla, ...)
- poškození vzniklá nesprávnou údržbou (př. skvrny po čištění nevhodným prostředkem, ...)
- poškození vzniklá komerčním využitím (půjčovny,...)

Reklamace

    Řídí se příslušnými ustanoveními občanského zákoníku a zákonem na ochranu spotřebitele. V případě zjištění vady zboží bude toto vyměněno nebo bude škoda jinak nahrazena (finančně, výměnou za jiné). V praxi se snažíme dobu potřebnou k vyřízení zkrátit na minimum (chápeme, že sezóna trvá krátce), je-li to možné vyřizujeme reklamaci na základě e-mailem zalané fotodokumentace.
Stane-li se Vám nějaká nepříjemné záležitost (jakákoli závada na materiálu), vše nafoťte, fotky nám ihned pošlete e-mailem a kontaktujte nás telefonicky. Dalším používáním materiálu (který by byl možný reklamovat) se připravíte o možnost reklamace (dojíždění a čekání na špatné počasí nebo konec sezóny).
Nové zboží bude odesláno bezprostředně po obdržení reklamovaného zboží s vyjádřením zákazníka o důvodu reklamace.

Záruční servis

    Je samozřejmostí, vztahují se na něj veškeré právní normy ČR / EU a snažíme se jej řešit co nejrychleji. Proto Vás prosíme o co nejrychlejší nahlášení závady, které může dost podstatně ovlivnit rychlost odstranění (jde především o urychlení objednávky a dodávky potřebných náhradních dílů, odeslání výrobku do opravy).

Pozáruční servis

    Je prováděn v naší prodejně nebo prostřednictvím této prodejny zajišťován. Pro včasné zajištění opravy doporučujeme postupovat stejně jako v případě záručního servisu, tj. ihned řešit opravu. Je třeba si uvědomjit, že řada výrobců příslušenství a doplňků pro lodě sídlí v zemích, kde jsou v době letních prázdnin běžné odstávky výroby, což může nejvíce ovlivnit dobu vyřizování opravy, na kterou se nevztahuje záruka (pro řešení záručních oprav firmy zajišťují dostatečnou kapacitu personálu - dáno místními zákony/předpisy a zákony/předpisy EU, tento personál však řeší přednostně záruční dodávky materiálu potřebného k opravě, servis a opravy).

provozuje BORO spol.s r.o., Novolhotská 2622, 190 16 Praha 9, tel. 608 444 098